Narodowe Święto Niepodległości

Strażacy z ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej uczcili 101  rocznicę, odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dniu 11 listopada w jednostkach ratowniczo-gaśniczych  w Morągu i Ostródzie odbyły się uroczyste zmiany służby. Tego dnia  bryg. Tomasz Ostrowski – ostródzki Komendant Powiatowy PSP, wraz z dowódcą jednostki ratowniczo-gaśniczej w Morągu bryg. Adamem  Zarębą w tutejszej jednostce oraz kpt. Rafał Napiórkowski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w asyście dowódcy JRG Ostróda st. kpt. Marcina Wiśniewskiego w Ostródzie przeprowadzili zaprzysiężenie zmian służbowych. Odśpiewany został hymn Polski, a Flaga Państwowa została podniesiona na maszt. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Komendanci wręczyli awanse na wyższe stopnie i stanowiska służbowe oraz nagrody za szczególne osiągnięcia w służbie. Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Wierzchowski awansował w korpusie podoficerskim funkcjonariuszy: na stopień starszego ogniomistrza Pawła Jakusika, młodszego ogniomistrza Szymona Dreszlera oraz sekcyjnego Rafała Horbacza i Damiana Lorkowskiego. Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie awansował na wyższe stanowiska służbowe funkcjonariuszy: mł. kpt. Dariusza Sękowskiego na dowódcę zmiany, starszym dyżurnym stanowiska kierowania mianowany został asp. Piotr Czubak. Starszym ratownikiem specjalistą został mł. asp. Daniel Waszkiewicz, a operatorami sprzętu specjalnego zostali: ogn. Robert Rawski i mł. ogn. Jarosław Stefaniak. Ostatnim awansowanym był mł. ogn. Mariusz Kozłowski na stanowisko starszy ratownik.

Ponadto tego dnia bryg. Tomasz Ostrowski w Ostródzie, a bryg. Adam Zaręba w Morągu uczestniczyli w ogólnomiejskich obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W intencji Ojczyzny w tych miastach odprawione zostały Msze Święte. Tradycyjnie parlamentarzyści, władze powiatowe, przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy  oraz delegacje instytucji i szkół złożyli kwiaty przy Pomniku Pamięci Suwerenności i Niepodległości RP w Ostródzie.

opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: st. str. Monika Błażejowska, gazetaolsztynska.pl